Home

Jeszcze przed pierwszą turą wyborów prezydenckich trwa walka o podział głosów w drugiej turze. Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński najbardziej będą się teraz uśmiechać do elektoratu Grzegorza Napieralskiego. Szczególnie, że poparcie dla kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej rośnie i w ostatnim sondażu wynosi 9% (źródło: SMG/KRC Millward Brown), co daje mu trzecią pozycję w staraniach o prezydenturę.

Nominację Marka Belki na Prezesa Narodowego Banku Polskiego przez Bronisława Komorowskiego to już krok w stronę elektoratu lewicowego. Przypominam, że Belka był Premierem rządu powołanego m.in. przez SLD. Politycy PiS również „puszczają oczko” do elektoratu Napieralskiego. Mówią o bliskości w sferze wrażliwości społecznej.

Komu do kogo bliżej? Jeśli w drugiej turze spotka się Komorowski z Kaczyńskim to głosy lewicowe rozłożą się w większości na korzyść kandydata Platformy Obywatelskiej, a w zdecydowanie mniejszej części na kandydata PiS. To mogą być jednak głosy decydujące o wygranej lub porażce. Zdają sobie z tego sprawę sztaby wyborcze obydwu Panów. Trzeba jednakże też przewidzieć, że cześć elektoratu kandydata SLD nie weźmie udziału w drugiej turze wyborów jeśli nie będzie tam Napieralskiego.

Całkiem subiektywnie to mnie bardzo podobała się szczera wypowiedź Grzegorza Napieralskiego. Odniósł się w niej do sondaży przedwyborczych prognozujących jego małe szanse na wygraną prezydencką. Powiedział mniej więcej coś takiego, że walczy o dobry wynik dla programu wyborczego, który będzie chciał przełożyć na wybory parlamentarne, tak aby współtworzyć ewentualną koalicję rządową.

Reklamy

3 thoughts on “Atrakcyjna scheda po Napieralskim

  1. a ja mam nadzieję że w drugiej turze z bronisławem nie zobaczymy kaczora tylko mikkego… tylko jak się zastanowić że ten człowiek miałby reprezentować nasz kraj to odpada równie szybko jak opcja Pierwszej Damy z ogonem czyli zostaje Komorowski a stery prezydenckie i szefa rady ministrow w rekach jednej partii uwazam za patologiczne i kolko sie zamyka – nie mam pojecia na kogo zagłosuję… ps. zaskoczyła mnie obecność leppera, ponoć ordynacja miała wykluczać start osobom karanym…

  2. Pingback: Walka o elektorat Napieralskiego « Marcin CHŁODNICKI blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s