Home

Wczoraj byliśmy świadkami skandaliczne zachowania Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego, jego najbliższych współpracowników i niektórych popierających go radnych. Wszystko działo się podczas debaty antysmogowej.

Każdy mieszkaniec Kielc, włącznie z dziećmi, przyjmuje dawkę trucizn pochodzących ze smogu równą wypalaniu ok. 1700 papierosów rocznie. Każdej zimy do szpitalika dziecięcego trafia od 30% do 50% więcej pacjentów z chorobami wywołanym smogiem. Długo można by straszyć, ale co robić?

Zgłosiliśmy propozycje

Wspólnie z radną Joanną Grzelą doprowadziliśmy do dyskusji podczas wczorajszej sesji na temat tego jak przeciwdziałać smogowi w Kielcach. Zgłosiliśmy kilka pomysłów i odnieśliśmy się do raportu „Ratusza”.

Grochem o ścianę”

Niestety, dyskusja odbyła się właściwie tylko pomiędzy nami, bo Prezydent i dwóch Wiceprezydentów wyszło z sesji przed rozpoczęciem debaty, salę opuściło również kilku znudzonych tematem radnych, z sesji wyszedł także Przewodniczący Rady. Pozostali na sali radni prezydenta (PiS i PS WL) w większości prowadzili między sobą ironiczne rozmowy, stukali w zegarek wymuszając na Dyrektorze, który przedstawiał raport, szybkie zakończenie wypowiedzi. Ktoś z nich wręcz zadzwonił w końcu do Dyrektora, który stał na mównicy żeby ten już zakończył.

Lekceważenie i buta

Jak widzicie prawie cała ekipa obecnie rządząca w Kiecach ma w d… to czym my i nasze dzieci oddychamy. Nie interesuje ich konstruktywna dyskusja nt. tego jak zadbać o jakość życia w Kielcach. Rządzą tu od 16 lat i myślą, że tak będzie zawsze bez odrobiny wysiłku z ich strony. Może warto im „podziękować” za takie traktowanie w nadchodzących wyborach?

Cała debata, a właściwie jej zlekceważenie nie znalazło miejsca w prawie żadnym przekazie medialnym z wczorajszej sesji (oprócz Scyzoryk się otwiera – satyryczna strona Kielc). No cóż, my sobie porozmawialiśmy jak „głową o mur”, a idzie wiosna i wszyscy na kilka miesięcy znowu zapomną o smogu, ale on wróci…

#SmogKielce #WyboryKielce2018 #SamorządOdKuchni

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s