Home

Jesteśmy po pierwszej turze. Grzegorz Napieralski na trzecim miejscu z prawie 14% poparciem. Bronisław Komorowski z Jarosławem Kaczyńskim zdają się prześcigać, który jest większym socjaldemokratą. Wizerunku jednak nie zmienia się w ciągu jednego dnia.

Obydwaj dziękują Napieralskiemu, proszą, zachęcają. Jeszcze chwila i będą za in vitro, oddzieleniem roli państwa od wpływów kościoła, legalizacją miękkich dragów, wycofaniem wojsk z Afganistanu, likwidacją IPN i CBA… ha, ha, ha ;) itp., itd.

A jeszcze nie tak dawno Jarosław Kaczyński chciał delegalizować SLD, a partia Bronisława Komorowskiego zerwała umowę z SLD w sprawie ustawy medialnej. Jak to wszystko się zmienia w zależności od miejsca siedzenia…

Trochę już o tym pisałem wcześniej: https://chlodnicki.wordpress.com/2010/06/02/atrakcyjna-scheda-po-napieralskim/

Reklamy

One thought on “Walka o elektorat Napieralskiego

  1. Nie powiem, całej tej wazeliny nawet przyjemnie się słucha ;D

    I niby wszystko jasne, ale Napieralski powinien teraz być bardzo ostrożny w tym, jak sprawę rozegra. Żeby sukces przekuć w większy sukces a nie zamienić porażkę.

    Trochę dziwi mnie ocena przez wszystkich jego kampanii. Wszyscy, tzn. zarówno jego konkurenci polityczni, jak i współpracownicy uznają, że przebił się pracowitością, dynamiką i nowocześnie prowadzoną kampanią. Oczywiście to wszystko prawda, ale moim zdaniem równie ważny, jeśli nie najważniejszy był program, który zaprezentował. Bardzo lewicowy jak na nasze warunki i bardzo konkretny. Żadnego owijania w bawełnę, jak u konkurencji, albo innych znanych nam ‚lewaków’. Jego odpowiedzi na pytania w czasie debaty nie pozostawiały wątpliwości, co na dany temat myśli. Miło by było, by ten styl na stałe zawitał w polityce i zakończył erę bełkotu o wszystkim i o niczym.

    Kolejną istotną nowością jet to, że Napieralski jasno deklaruje, że w czasie ‚targów o głosy’ nieważne są ‚stołki’, które możnaby ugrać, ale lewicowe postulaty, które można wprowadzić w życie. Zaślepienie naszych ‚elit politycznych’ ‚stołkami’, za które często są w stanie sprzedać nie tylko duszę, ale przede wszystkim rozmienić na drobne program polityczny, to największy grzech, szczególnie lewicy. Który w tej chwili z pewnością czkawką się odbija mn. panu Cimoszewiczowi :D.

    No i wreszcie Napieralski ma na tyle mocną pozycję, by rozpocząć, nazwijmy to, dialog, z wewnętrzną opozycją. Nieobecność pewnych kluczowych postaci SLD w jego sztabie w noc wyborczą to nie przypadek. Na tego typu opozycję nie ma obecnie miejsca w SLD, jeśli ta partia chce ‚wrócić do gry’. Ciekawa jestem, jak to rozegra umocniony szef SLD :).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s