Home

Wczoraj uczestniczyłem w spotkaniu z mieszkańcami Osiedle Barwinek, Kielce, Os.Kochanowskiego i władzami tamtejszej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”. 

Podczas spotkania umówiliśmy chyba większość kluczowych problemów i oczekiwań związanych z jakością życia na tych osiedlach.

Modernizacja ul.Barwinek, budowa parkingów, modernizacja sieci wodociągowej, brak placów zabaw i boiska na Os.Kochanowskiego, wsparcie małych, remontowych inicjatyw lokalnych z budżetu miasta, wspólne akcje w ramach projektów do budżetu obywatelskiego, ale także kwestie zachowania przejścia na „Psie Górki” po sprzedaży działek i sprawę tworzenia przez Os.Kochanowskiego własnej spółdzielni. 

Zapadło wiele ustaleń, deklaracji wsparcia ze strony mojej i innych radnych, ale najważniejsze kwestie leżą teraz w rękach władz spółdzielni i Prezydenta Kielc. Jeśli tu będzie porozumienie to podczas głosowań ręce radnych w górze są do zrobienia.

Najbardziej konkretna informacja to taka, że w końcu i pod dlugoletnim naciskiem Prezydent Kielc obiecał ręcząc bez mała głową, że wpisze do projektu budżetu na 2018 r. modernizację ul.Barwinek. I to jest konkret i tego będzie trzeba pilnować. 

Ps. Proszę o Wasze sugestie dotyczące tej częsci miasta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s