Home

Przeniesienie opolskiego festiwalu do Kielc to wizerunkowy „strzał w kolano” dla naszego miasta. Negatywne emocje związane z upisiowieniem tego wydarzenia, kłótniami, obstrukcją i bojkotowaniem go przez artystów przeniosą się wprost na postrzeganie Kielc. Ryzykujemy przyprawieniem nam „gęby” miasta absurdów, upolitycznienia i zwykłej głupoty. Na dodatek z powodu przeniesienia festiwalu odwołane miałyby zostać znane i lubiane wydarzenia na Kadzielni. Absurd!

Zwracam się z apelem do Prezydenta Wojciecha Lubawskiego oraz Artura Sobolewskiego – dyrektora ds. promocji – Panowie nie idźcie tą drogą. Nie stawiajcie wizerunku Kielc na jednej szali z przypodobaniem się PiSowskim władzom TVP. Mamy przecież tyle naszych rodzimych wydarzeń z tradycją i dobrą marką, nie można tego zepsuć.

Opole to była marka. Niestety jej wizerunek został zaorany konfliktem partyjnego prezesa TVP ze środowiskiem artystów. Branie sobie na kark tych zgliszczy to zupełnie coś innego niż tworzenie nowego festiwalu, który byłby faktycznie dla Kielc wartością w sensie artystycznym i marketingowym. Klimat wokół tego wydarzenia zwyczajnie cuchnie. Nie wnikając w szczegóły i genezę na nic nam ten smród.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s