Home

bo2017

Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego, w której pracuję jako radny uchwaliła kilka potrzebnych zmian w regulaminie. Za podjętymi zmianami optowałem już przy poprzedniej edycji natomiast ich przegłosowanie stało możliwe się właśnie teraz.

Zmiany w budżecie obywatelskim

Najważniejsze nowe regulacje to zwiększenie puli pieniędzy na tzw. projekty „małe” z 1 mln zł do 1,5 mln zł. Przypomnę, że projekty małe to teraz również te, których wartość nie przekracza 150 tys. zł. Kolejną ważną zmianą jest możliwość składania korekt do wniosku oraz uzupełniania braków. Wierzę, że zmniejszy to ilość wniosków, które odpadały ze względów formalnych choć, co do idei przedstawiały wysoką wartość. Dla wielu pomysłodawców zapewne ważną zmianą na lepsze jest również możliwość zaproponowania inwestycji na terenach nienależących do miasta. Często działo się tak, że gruntem dysponowała dana spółdzielnia mieszkaniowa, co dyskwalifikowało złożony projekt. Od teraz nie ma to znaczenia, ale oczywiście pod warunkiem, że spółdzielnia wyrazi zgodę na inwestycję. Budżet obywatelski Kielc na 2017 r. nadal pozostaje bez zmian jeśli chodzi o kwotę, która wynosi 5 mln zł.

Harmonogram budżetu obywatelskiego

Termin zgłaszania zadań rozpocznie się od 22 lutego 2016 r. i potrwa do 7 marca 2016 r. Harmonogram kolejnych czynności to publikacja listy zgłoszonych zadań, co nastąpi do dnia 18 marca 2016 r. Następnie Komisja rozpocznie weryfikację oraz etap konsultacji z autorami projektów wraz korektą błędów, co zakończy się maks. do 18 maja 2016 r. Do dnia 20 maja 2016 r. nastąpi publikacja listy zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych. I to co decydujące czyli głosowanie, w tym roku w dniach od 21 maja do dnia 5 czerwca. Po jego zakończeniu wyniki zostaną przedstawione najpóźniej 20 czerwca 2016 r.

Więcej informacji o kieleckim budżecie obywatelskim na stronie: http://budzetobywatelski.kielce.eu/

Reklamy

One thought on “Budżet Obywatelski Kielc na 2017 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s