Home
20160105_102104_resized

Radny Bogucki zataja wyniki głosowania. Puste krzesła protestem opozycji.

Od wczoraj kielecka Rada Miasta to już tylko maszynka do głosowania w rękach Prezydenta Lubawskiego. Większość zdobywają jego ludzie i PiS. To dobra wiadomość dla zwolenników pozostawienia Spółki Korona „na garnuszku” miejskiego budżetu, zwolenników ładowania publicznych pieniędzy w lotnisko fikcję. To także dobra wiadomość dla zwolenników podwyższania lekką ręką podatków, budowy najdroższych w Polsce przystanków, betonowania miejskiej zieleni, niedofinansowywania pobytu dzieci w żłobku, zatajania wiedzy o stanie miejskich finansów i wielu innych kontrowersyjnych działań Prezydenta Lubawskiego.

Sesja ws. odwołania dotychczasowych Przewodniczących Rady była dowodem na świadome ignorowanie przez wnioskodawców prawa. Wniosek o odwołanie nie zawierał konkretnego uzasadnienia prócz argumentu siły. Karty zawierały błędy, jeden z radnych wrzucił do urny dwie karty do głosowania, a po głosowaniu przewodniczący Komisji Skrutacyjnej radny Bogucki nie chciał odczytać protokołu czyli wyników głosowania.

W tej farsie przypomina mi się scena z „Misia”, „a my nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?” Wczoraj w Radzie brzmiało to podobnie – a ja nie odczytam wyników głosowania i co mi zrobicie…

Nieoficjalnie wiemy, że powodem zatajenia protokołu był wynik, który nie pozwalał na odwołanie przewodniczącej. Jako, że większość prezydencka zaproponowała trzyosobowy skład Komisji Skrutacyjnej, a następnie sami zgłosili swoich trzech jej członków to jako opozycja nie mieliśmy możliwości zapoznania się z protokołem głosowania. To istny ewenement, że jeśli wyniki głosowania nie spełniają oczekiwań to się ich nie ujawnia tylko zbiera siły doprowadza do kolejnego głosowania. To stawia pod znakiem zapytania prawomocność odwołania, a także wybór nowego przewodniczącego.

Nie posiadając większości, ani siły przekonania ekipy prezydenckiej uznaliśmy, że jedynym widocznym sposobem protestu przeciwko zatajaniu wyników głosowania, będzie wyjście na 3 minuty żeby wyraźnie zaznaczyć naszą dezaprobatę dla takich praktyk.

W kolejnych głosowaniach, być może dzięki obecności parlamentarzystów PiS u boku wnioskodawców, odwołani zostali Przewodniczący Rady, a na ich miejsce wybrani popierani przez PiS i Prezydenta Lubawskiego: Dariusz Kozak, Władysław Burzawa i Robert Siejka.

Pomimo, że wszystko odbyło się w atmosferze chaosu i najprawdopodobniej ze złamaniem statutu to oczywiście nie będę zaprzeczał o istnieniu większości, którą PiS zbudował wspólnie z Prezydentem Lubawskim. Dlatego póki co życzę powodzenia nowym Przewodniczącym, zwłaszcza Dariuszowi Kozakowi i trzymam za słowo w sprawie złożonych deklaracji o współpracy. Jednocześnie dziękuję za udaną współpracę z dotychczasowymi Przewodniczącymi – Joanną Winiarską, Dawidem Kędziorą i Krzysztofem Adamczykiem.

Reklamy

3 thoughts on “Zmiany w atmosferze chaosu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s