Home

sondaz ed

Badanie pokazuje najniższe od 13 lat poparcie dla urzędującego Prezydenta Kielc – Wojciecha Lubawskiego. W ciągu 12 miesięcy stracił aż 20% poparcia, które obecnie wynosi zaledwie 36%. To jest ogromne „tąpnięcie” i dowód na to, że akcja referendalna jest zasadna właśnie teraz. Jednocześnie Kielczanie deklarują chęć udziału w referendum o odwołanie WL ze sprawowanej funkcji. To przełomowy sondaż dla Kielc, który pokazuje, że zmiana w dobrą stronę jest możliwa.

W tym samym badaniu przeprowadzono sondaż potencjalnych kandydatów na Prezydenta Kielc. Otrzymałem w nim 6% poparcia. Wynik ten jest dla mnie absolutnie motywujący ponieważ na starcie, zaledwie po roku obecności w samorządzie, daje mi poparcie kilku tysięcy Kielczan. Dziękuję za tę energię.

Takie poparcie jest dla mnie szczególnie cenne ponieważ wynika z bieżącej działalności społecznej i samorządowej. Jestem przekonany, że start z tak wysokiego pułapu, jak na nową twarz w lokalnej polityce, do kampanii wyborczej przyniósłby wynik trzy, a może czterokrotnie wyższy. Jednocześnie uzyskane w sondażu poparcie przyjmuję z pokorą i potrzebą dalszej konsekwentnej pracy w Radzie Miasta i na stanowisku przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów.

Ważne w tym sondażu jest również poparcie dla pozostałych kandydatów, którzy stanowią opozycję w stosunku do PWL. Suma kilku naszych „słupków” z bonusem synergii może oznaczać wygraną wspólnego kandydata opozycji już w pierwszej turze! Ogromne gratulacje dla Kamila Suchańskiego za prognozowane poparcie 22% i potencjalne wygrywające 62% w drugiej turze wyborów.

Artykuł w Echu Dnia z komentarzem eksperta prof. Agnieszki Kasińskiej – Metryki, polecam: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/art/9180822,sondaz-echa-dnia-w-sprawie-kielc-komentarz-eksperta,id,t.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s