Home

1-1150x862

W końcu jest szansa na utworzenie Młodzieżowej Rady Miasta w Kielcach! Po latach torpedowania tej inicjatywy przez większość sprawującą władzę w poprzednich kadencjach, tym razem wydaje się, że przy nowym układzie sił politycznych, ta cenna inicjatywa znajdzie poparcie większości radnych. Moje już ma :)

Reaktywacją projektu zajęli się m.in. sami uczniowie, ale też lokalne Centrum Wolontariatu i Stowarzyszenie Homo Politicus, które animuje wiele inicjatyw społecznych i działa na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Liderzy stowarzyszenia przygotowali projekt Statutu Młodzieżowej Rady Miasta, a młodzież przy wsparciu Centrum Wolontariatu zebrała ponad 1000 podpisów pod petycją w tej sprawie i złożyła je na ręce Przewodniczącej Rady Miasta.

Statut Młodzieżowej Rady Miasta Kielce zaproponowany przez stowarzyszenie został przygotowany w drodze ustaleń z organizacjami młodzieżowymi oraz w oparciu o podobne regulacje, które z powodzeniem sprawdzają się w wielu polskich miastach i gminach. Jest to projekt, który będzie mógł jeszcze podlegać zmianom wynikającym z propozycji władz miasta, radnych czy zainteresowanych projektem Kielczan.

Celem działania Młodzieżowej Rady jest promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, upowszechnianie zasad działania samorządu wśród młodzieży, integracja środowisk i inicjatyw młodzieżowych, aktywizacja społeczna młodzieży, zwiększanie jej wpływu na procesy decyzyjne, a przede wszystkim rozwiązywanie problemów młodych ludzi w Kielcach. Zadania jakie taka Rada miałby realizować dotyczyłyby przede wszystkim opiniowania projektów Uchwał Rady Miasta, które dotyczą młodzieży w Kielcach, a także inicjowanie działań o charakterze społecznym.

Młodzieżowa Rada Miasta Kielce to projekt, który zasługuje na poparcie i jest bardzo potrzebny dla rozwoju społecznego miasta. Właśnie takie inicjatywy dają szansę dla młodych Kielczan i pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość. Nie rozumiem jak można było blokować powstanie Rady, bez mała przez ostatnie 12 lat…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s