Home

Urząd Miasta Kielce

Wykonania budżetu obywatelskiego z ubiegłego roku nie widać, ale już od dziś można składać wnioski na  2015 rok. Trudno zaufać, że w tym roku pójdzie sprawnie, ale czy mamy inne wyjście? Czasu jest niewiele, bo raptem 2 tygodnie – do 5 września 2014 r. Warto jednak złożyć w tym roku choćby najmniejszy projekt, bo ten budżet to 5 mln zł z czego 1 mln będzie przeznaczony na małe lokalne projekty. To nowość, której brakowało w ubiegłym roku, kiedy małe projekty nie miały szans z tymi, które obejmowały całe miasto.

Polecam też wpis: „Czas na budżet obywatelski w Kielcach

Wniosek z projektem może złożyć każdy kto ukończył 16 lat i zebrał pod nim min. 15 podpisów. Mieszkańcy Kielc mogą skorzystać z pomocy urzędników w przygotowaniu wniosków. W tej sprawie trzeba kontaktować się z Wydziałem Inwestycji UM Kielce oraz Miejskim Zarządem Dróg. Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje uruchomiło również „Kreator wniosków” pod adresem http://kieleckieinwestycje.org/budzet/.

W dniu 15 września br. Urząd Miasta opublikuje wszystkie zgłoszone w tym roku projekty. Do 3 października br. zostaną one poddane weryfikacji pod względem spełniania kryteriów. Najważniejsze czyli głosowanie zostanie przeprowadzone w dniach od 6 do 17 października 2014 r. Głosy będzie można oddać na dowolną liczbę projektów, ale tylko raz.

W ubiegłym roku budżet obywatelski wygrał projekt budowy dróg rowerowych wart blisko 3 mln zł, zgłoszony wspólnie przez Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje i  nasze Stowarzyszenie Rowerowe – MTB Kielce, Zebraliśmy wtedy wspólnie prawie 3,5 tys, podpisów kielczan.

Polecam też wpis: „Głosuj na drogi rowerowe” oraz „Wygraliśmy kampanię o projekt rowerowy”

Niestety pomimo, iż od tamtego rozstrzygnięcia upłynął rok to realizacji nie widać. Władze Kielc zgodnie z uchwała będą musiały wykonać tę inwestycję jednak nadal nie wiadomo kiedy to dokładnie nastąpi. Sytuacja zaczyna być skandaliczna i nie tworzy dobrego klimatu dla inicjatyw społecznych. Oby sytuacja nie powtórzyła się z tegorocznymi projektami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s