Home
Ostatnie legalne zdjęcie z rowerem na Karczówce

Ostatnie legalne zdjęcie z rowerem na Karczówce

Urząd Miasta przygotował uchwałę z durnymi zakazami dla rowerzystów. Najbardziej kontrowersyjne pomysły dotyczą zakazu poruszania się rowerem po Karczówce, Pl. Artystów i innych popularnych miejscach. Wiele zakazuje się też osobom uprawiającym sport na rolkach. Władze miasta zarządzają poprzez zakazy. Czyżby tyle mieli do zaproponowania w sprawie komunikacji rowerowej i sportu amatorskiego?

Koniec z rodzinną wycieczką rowerową na Karczówkę. Nie wiem co w tym było złego i komu ta Karczówka zawiniła, że nie można jej odwiedzić rowerem. A koniem chyba można… ? Przez Pl.Artystów też rowerem już np. z dziećmi nie przejadę, żeby na drugim końcu przysiąść na ławce, zjeśc frytki i popatrzeć na Wzgórze Zamkowe. Na Wzgórze Zamkowe też rowerem nie pojadę, ten sam zakaz.  

Pomysłodawcy projektu uchwały nie poradzili sobie z odróżnieniem komunikacji rowerowej i jazdy na rolkach od aktów wandalizmu. Wierzę, że zrobią to radni. Znowu urzędnicy chcą wylać dziecko z kąpielą. Jeszcze dziś będziemy w tej sprawie interweniowali jako Stowarzyszenie Rowerowe MTB Kielce.

Zakaz tu zakaz tam. Najłatwiej pozakazywać. I dzień po uchwaleniu postawić strażników miejskich żeby niezwłocznie i rygorystycznie egzekwowali te durne pomysły, których nie śmiem prawem nazwać. Naprawdę, świetna promocja dla Kielc. Może od razu na drogach wjazdowych przy tabliczkach Kielce napisać „miasto zakazów”? Widocznie niektórych już obowiązuje zakaz logicznego myślenia i stąd te pochrzanione ratuszowe pomysły. Wprowadzane zostają kolejne elementy, które doprowadzają do wyludnienia centrum Kielc. Strach się pojawić w centrum żeby jakiegoś zakazu nie złamać. Paranoja trwa. 

Wpis zainspirowany artykułem: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,15248914,Rygorystyczne_zaostrzenie_zasad_korzystania_z_parkow.html#TRLokKielTxt

Reklamy

One thought on “Kolejne zakazy dla kieleckich rowerzystów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s