Home

Droga rowerowa w Kielcach

Wygraliśmy

Projekt rowerowy do budżetu obywatelskiego, który złożyliśmy wspólnie jako Stowarzyszenie Rowerowe MTB Kielce oraz Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje zdobył ogromną ilość głosów, wygrał i będzie realizowany. Otrzymał 3 491 głosów. Tym samym zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich 67 projektów, na które oddawano głosy.

Rowerowy sukces

W promocję i zbieranie głosów za projektem rowerowym zaangażowanych było wiele osób, w dużej mierze moich znajomych i przyjaciół. Szczególne podziękowania za niezwykle efektywną współpracę składam Stowarzyszeniu Kieleckie Inwestycje oraz członkom i sympatykom Stowarzyszenia Rowerowego MTB Kielce. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli inicjatywę naszych organizacji. Wspólnie pokazaliśmy , że istnieje ogromna potrzeba inwestowania w infrastrukturę dla rowerzystów. Cieszę się także, że kieleckie środowisko rowerowe tak sprawienie i skutecznie zintegrowało się wokół wspólnego celu. To jest wielki sukces i wartość dodana, która będzie procentowała w przyszłości.

Zaangażowanie w promocję

Na projekty z budżetu obywatelskiego Kielczanie oddali ponad 37 tys. głosów. Większość wrzucili do urn, a około tysiąca przesłano drogą elektroniczną. Głosy były zbierane metodą „od drzwi do drzwi”, na ulicach, wśród znajomych, w kościołach i na wszelkie inne sposoby. Widziałem nawet jak ludzie z zarządu pewnej spółdzielni mieszkaniowej przywieźli je w workach. Akcja promująca akurat nasz projekt przetoczyła się dodatkowo przez sklepy rowerowe, kluby fitness, ale także przez lokalne media, blogi i portale społecznościowe.

Co z resztą projektów?

Ilość głosujących (bliska frekwencji w wyborach samorządowych) to bardzo dobry wynik i silny sygnał, którego władze miasta nie są w stanie zbagatelizować. Wszystkie 67 projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego świadczą o tym, jak wiele w Kielcach jest do zrobienia. To, że znaczna część nie zdobyła wystarczającej ilości głosów nie oznacza, że były kiepskie lub nie warte uwagi. Wręcz przeciwnie, te projekty powinny być teraz otoczone szczególnym zainteresowaniem władz i realizowane z bieżących środków finansowych miasta. Przecież to jest 67 najważniejszych potrzeb infrastrukturalnych Kielc!

Projekty i wyniki głosowania: na stronie Urzędu Miasta

One thought on “Wygraliśmy kampanię o projekt rowerowy!

  1. Pingback: Kielecki budżet (nie)obywatelski 2016 | MARCIN CHŁODNICKI blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s