Home

rowerowe_drogi_0002_belgianbollard

Lubisz jeździć rowerem? Jesteś za budową zdrowej i ekologicznej komunikacji w mieście? Stowarzyszenie Rowerowe MTB Kielce wspólnie ze Stowarzyszeniem Kieleckie Inwestycje wychodzą na przeciw potrzebom i przygotowują projekt na budowę infrastruktury rowerowej, który będzie zgłoszony do finansowania w ramach kieleckiego budżetu obywatelskiego.

Obydwie organizacje zapraszają zainteresowanych do współpracy przy projekcie, ponieważ tylko jedna duża inicjatywa ma szansę na realizację. Stowarzyszenia złożą jeden poważany projekt rowerowy, który będzie zawierał szereg kompleksowych, małych i dużych inwestycji w komunikację rowerową. 

Kompleksowy projekt to zdecydowanie większe szanse na zdobycie poparcia dla jego realizacji podczas głosowania, w którym będą uczestniczyć mieszkańcy Kielc. Po pierwsze dlatego, że będzie dotyczył ogólnomiejskich rozwiązań komunikacyjnych, wiec korzystać na inwestycji będą wszyscy bez względu na miejsce zamieszkania, a to zapewni większą ilość głosów poparcia. Po drugie, głosy zainteresowanych mieszkańców nie będą się rozkładać na różne małe projekty rowerowe, co mogłoby zmarnować szansę na wygraną któregokolwiek z nich.

„Jeden projekt – wiele rowerowych inwestycji” to oferta wygodna dla mieszkańców, którzy będą głosować. Dlaczego wygodna? Ponieważ dostaną kompleksową propozycję rozbudowy miejskiej infrastruktury rowerowej, rzetelnie i profesjonalnie opracowaną przez samych rowerzystów. Tym samym nie będą musieli wgryzać się w wiele drobnych projektów stwarzających dylemat, który z nich wybrać i pozostawiających wątpliwość czy w ogóle którykolwiek zdobędzie wystarczające poparcie.

„Jeden projekt – wiele rowerowych inwestycji” to pomysł, który jest odpowiedzią na potrzeby Kielczan, którzy popierają koncepcję tworzenia alternatywnych do ruchu samochodowego możliwości komunikacyjnych – szybszych, zdrowszych, bezpieczniejszych i przyjaznych środowisku naturalnemu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s