Home

1.dziennikarz_odsiaduje_article

Prawo i Sprawiedliwość – partia, która totalnie nie radzi sobie z mediami. Kiedyś byliśmy świadkami „obstrukcji” TVN, a dziś mamy podobne zagranie lokalnych struktur partii w stosunku do Radia Kielce. Poszło o relację, którą Radio Kielce zdało ze świętokrzyskiego zjazdu PiS. Władze partii są niezadowolone z informacji, które upubliczniła dziennikarka Radia Kielce i stawiają poważne zarzuty publicznej rozgłośni, jej dziennikarzom, całej redakcji. Więcej w artykule „PiS wypowiada wojnę Radiu Kielce… „.

Wypowiadanie wojny mediom to najgorsze, co może uczynić polityk lub cała formacja. Najgorsze dla własnego wizerunku i komunikacji. To jak strzelanie sobie po kolanach, a może nawet i w głowę. Wyborcy nie lubią agresji, lubią stabilność. Media lubią wojny, ale nie te, w których są stroną. PiS się pogubił, skupia się na walce z TVN, Gazetą, lokalnie Radiem Kielce. Co ma być celem tego wymachiwania szabelką? Na co liczą? Co musi nastąpić żeby uznali, że wygrali „wojnę”? Przejęcie stanowisk w redakcji przez działaczy partyjnych?

PiSowi brakuje efektywnie prowadzonych działań komunikacyjnych. Zamiast skupiać się na przekazywaniu ważnych informacji idą w spory z dziennikarzami. Oczywiście jak pokazują doświadczenia z kraju i świata nie może to prowadzić do niczego dobrego dla polityka i ugrupowania politycznego. Dzięki takiej strategii powstaje moja coraz obszerniejsza lista przykładów pod tytułem czego polityk nie powinien robić w kontaktach z mediami. Analiza przypadków oraz wnioski do zastosowania w praktyce dostępne podczas moich szkoleń i konsultacji – zapraszam :)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s