Home
Biskup Ryczan wysiada z wartego 300 tys. zł Leksusa RX 450h, Źródło: superauro24.se.pl

Biskup Ryczan (po prawej) wysiada ze swojego, wartego 300 tys. zł Leksusa RX 450h, Źródło: superauto24.se.pl

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski i Przewodniczący Rady Miejskej Tomasz Bogucki chcą , żeby na specjalnej, nadzwyczajnej sesji rady miasta biskup Kazimierz Ryczan otrzymał honorowe obywatelstwo Kielc . 

Decyzję podejmą radni

Co na to radni, których głosami projekt uchwały zostanie rozpatrzony? Zobaczymy w trakcie głosowania, które odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Wojciech Lubawski twierdzi, że inicjatywa powinna znaleźć akceptację w radzie miasta. Skąd ta pewność? Uzasadnia w wypowiedzi dla Gazety, że „to godny sposób, aby uczcić ważny jubileusz. Chodzi o 50 rocznicę święceń kapłańskich oraz 20 przyjęcia sakry biskupiej”.

Panie Prezydencie i Panie Przewodniczący, proszę dołożyć jeszcze do uzasadnienia zaangażowanie biskupa w Wasze trzy ostatnie kampanie wyborcze, kilka kampanii wyborczych dla PiS, zamiłowanie do sprawowania władzy, opływanie w luksusach i Leksusach – jak na kościelnego hierarchę przystało.

Jestem przeciw

Działalność Kazimierza Ryczana nie ma nic wspólnego z interesem Kielc. Uważam, że działa głównie dla własnej korzyści, Wojciecha Lubawskiego, Tomasza Boguckiego, PiS i chyba nawet niewiele na rzecz kościoła w rozumieniu kościoła jako społeczności wiernych (za której uczestnika jeszcze nadal się uważam). Panowie pomysłodawcy proszę zatem wręczać biskupowi wszelkie honory prywatnie lub z ramienia Waszych organizacji politycznych – Stowarzyszenia Samorząd 2002, Stowarzyszania Rodzin Katolickich itp.

Praca zawodowa w służbie Państwu

W 2009 Biskup Ryczan został odznaczony przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (PiS) Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Mam wrażenie, że faktyczne uzasadnienie dla odznaczenia było podobne do dzisiejszego pomysłu uhonorowania obywatelstwem Kielc. Zgodnie z ustawą „Medal za Długoletnią Służbę” to nagroda za „wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa”.

4 thoughts on “Honorowe obywatelstwo Kielc dla biskupa?

  1. ul. Prezydenta Kaczyńskiego, ul. Gosiewskiego, honorowe obywatelstwo dla Ryczana. Co dalej? Deptak imienia Krystyny Pawłowicz? Amfiteatr na Kadzielni imienia Jaśnie Oświeconego Antoniego Macierewicza?
    Źle się dzieje w naszym mieście, źle.

  2. Idę o zakład, że radni będą zachwyceni. Jak któryś nie będzie, to się co najwyżej rozchoruje :3
    Ale nic to, jak to ładnie określił Stanisław Tym, hierarchowie kościelni mają dwa życia – doczesne i pozagrobowe. A po drugiej stronie, zgodnie z katolicką doktryną, na takich ludzi czeka tropik.

  3. kielce to kiedys miasto prywatne biskupow krakowskich, nistety teraz ta banda pseudo koscielnych fanatykow ciagle jest jednak obecna choc mamy wolne panstwo. komu ten darmozjad sie zasluzyl? moze ja tez moge dostac obywatelstwo na moje 35 urodziny? mysle ze to by byl mily gest i moge nawet oddac swoj glos na jakiegos pedala, czy kogo tam chca. no dobra moge nawet wrocic z londynu na stale… az zal czytac prawie codziennie te koscielne milostki politykow, oni wszyscy trzymaja sobie palce w dupach chyba.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s