Home

watch docs

W najbliższą sobotę 8 czerwca 2013 r. będę miał przyjemność poprowadzić wykład, dzięki któremu nauczycie się rozpoznawać manipulacje, mistyfikację i kreowanie fikcyjnej rzeczywistości przez media. Serdecznie zapraszam zainteresowanych na godz. 11:00 do Muzeum Dialogu Kultur na Rynek w Kielcach. Wykład będzie odsłaniał kulisy mistyfikacji medialnych w polityce, biznesie oraz życiu codziennym. Pokażę Wam w jaki sposób szeroko pojęte media kreują rzeczywistość i wpływają na jej odbiór. Wykład zostanie przeprowadzony w ramach współpracy Stabilis PR z organizatorami „X Objazdowego Festiwalu Watch Docs – Prawa Człowieka w Filmie”.

Watch Docs to jeden z najstarszych i największych festiwali filmów o prawach człowieka na świecie, co roku gromadzi prawie 70 tys. widzów w całej Polsce. Ideą Festiwalu jest wzbudzanie zainteresowania uczestników problematyką związaną z łamaniem praw człowieka w obrębie różnych kultur i tradycji. Dokumenty i informacje prezentowane kieleckiej publiczności będą skoncentrowane wokół tematyki dyskryminacji mniejszości etnicznych i seksualnych, aktualnych przemian społeczno – politycznych i konfliktów zbrojnych w wybranych krajach oraz ich konsekwencji.

Więcej informacji o Festiwalu na: stronie MDK i stronie Festiwalu.

2 thoughts on “Zapraszam na wykład ujawniający „Mistyfikacje w mediach”

  1. Bardzo fajnie, że takie warsztaty będą prowadzone dla młodzieży podczas „Watch Docs”. Wiedza o sposobie działania mediów powinna być, moim zdaniem, obowiązkowa w dzisiejszym świecie. Chciałabym, żeby takich spotkań było więcej i częściej – także przy różnych innych okazjach. Wiedza nie boli :) Życzę udanych warsztatów i inteligentnych pytań.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s