Home

Przeszło, nawet fajnie. Dzieci znowu urosły, sporo prywatnych sukcesów, stabilisowych i oczywiście stowarzyszeniowo – rowerowych. Rok 2012 odchodzi, ale z miłymi wspomnieniami i nawet rząd, który zrobił wiele żeby mi to zepsuć poniósł klęskę w tym zakresie. :P Niestety wiem, że nie pozostanie w spoczynku. Martwią mnie zapowiedzi, takie jak ta prof. Witolda Orłowskiego, członka Rady Gospodarczej przy Premierze żeby „przyzwyczajać się od życia w warunkach powolnego wzrostu i zacząć wymieniać samochody nie co 4 lata, tylko co 10 lat”. Kto z Was wymienia na nowy, co 4 lata? Nie ważne… Panu Premierowi życzę noworocznego spojrzenia na realia przez pryzmat zwykłych ludzi, a nie swój i urwanych z choinki doradców. Oby życzenia się spełniły.

W mieście jak zwykle w mieście, wystarczy spojrzeć na choinkę, a właściwie wiecheć – jaka choinka taki był ten kolejny rok samorządowego „wojciechowania”. „Felka” tylko szkoda, tętniącego dawniej życiem centrum, kilometrów brakujących dróg rowerowych, nigdy nie istniejącej promocji Kielc, niedofinansowanych złobków, przedszkoli… i nieefektywnego ładowania kasy w… długo by pisać. Panu Prezydentowi życzę zatem noworocznie pokory i zastanowienia nad tym, co czyni. Wierzę, że te refleksje zbliżą władzę do oczekiwań mieszkańców.

Wiecheć Lubawskiego

Wiecheć Lubawskiego

Na szczęście ten kolejny rok będzie rokiem realizacji wielu pomysłów, rozpoczętych projektów i efektywnego zakończenia trwających. Będzie się działo, a to lubię. Pamiętajmy, że „powiedzenie prawdy, która powoduje płacz jest lepsze niż kłamanie, które powoduje uśmiech” (Paulo Coelho). Teza do zastosowania w praktyce komunikacji i zapamiętania jako różnica między public relations, a zwykła manipulacją i chamstwem.  Wspominajmy tych, którzy pojawili się w naszym życiu wnosząc wiele dobra, a których już z nami nie ma.  Cieszmy się, carpe diem! Nadchodzą kolejne piękne dni, przeżyjmy je tak, aby z każdego być zadowolonym, u boku z tymi, których kochamy, podziwiamy i obdarzamy szacunkiem. Życzę Wam szczęśliwego, nadzianego sukcesami 2013-go! :)

Reklamy

One thought on “Rok z bani. Nowy na bani.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s