Home

No i mamy „piękną” sytuację kryzysową w Polskim Stronnictwie Ludowym. Sezon ogórkowy, a tu taki prezent dla mediów. Całkiem niezła reakcja Ministra Sawickiego i władz PSL – dymisja po części ratuje sytuację, ale tylko na dziś wieczór. PSL, koalicja i rząd potrzebują czegoś więcej żeby wyjść z tego z jak najmniejszymi obrażeniami. Pomijając, kto komu i dlaczego ten numer wykręcił. W PSL potrzebują pójść o krok dalej, bo dymisja ministra odpowiedzialnego za resort nie uleczy nieprawidłowości. Brakuje komunikatu „naprawimy to co popsuliśmy, będziemy lepsi dzięki doświadczeniu i wnioskom, które wyciągnęliśmy z tej sytuacji”. Tego kroku brakuje dziś w komunikatach medialnych i najprawdopodobniej będzie brakowało w kolejnych odsłonach afery.

Premier nie daje znaku życia. Jasne, po co świecić twarzą w tak kompromitującej sprawie. Lepiej poczekać, wysondować czego od Premiera oczekuje opinia publiczna i dopiero zareagować. Tak zachowywał się Donald Tusk do tej pory i tak zachowa się i tym razem, dzięki czemu „błotem” nie da się pochlapać. Grubszy cwaniak ze sztabem dobrych doradców od wizerunku.
Platforma Obywatelska się cieszy. Słaby koalicjant to dobry koalicjant, poza tym ta afera przykrywa inne tematy, które byłby dla PO niewygodne. Co jeszcze? No chyba jeszcze tyle, że lepszy dotychczasowy ugadany prezes Waldemar Pawlak niż pretendujący do tej funkcji Marek Sawicki, z którym trzeba by się było układać po nowemu. Wizerunkowo i strategicznie PO w to graj.

Opozycja. Nieźle medialnie radzi sobie PiS i SLD. Ci pierwsi okazali się lepsi niż prokuratura, bo w kilka godzin po zajściu dwóch posłów „komandosów” już zabezpieczało dokumenty w spółce ELWARR potwierdzające zarzuty z taśm. Zastanawiam się dlaczego służby państwowe nie działają równie szybko… SLD natomiast wali do drzwi Premiera i pyta się dlaczego szef rządu milczy w tak ważnej sprawie, a Leszek Miller wytyka, że tylko on potrafił wyrzucić kłopotliwy PSL z koalicji. Zresztą kto jak kto, ale Leszek Miller ceniony jest przez dziennikarzy za cięte, barwne, nasycone treścią choć lakoniczne tezy. Myślę, że punkty medialne obydwu ugrupowaniom idą w górę. W tym wszystkim nie słyszę tylko Janusza Palikota wraz z ruchem własnego poparcia i Solidarnej Polski. Ich kiepską sytuację obrazują też tendencje z ostatnich sondaży.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s