Home

Jako MTB Kielce od dawna postulowaliśmy, aby po kieleckim deptaku można było przejechać rowerem. Oczywiście z pod rygorem najwyższych i skutecznie wymierzanych kar dla niesfornych, którzy zagrażaliby bezpieczeństwu pieszych. Jednocześnie ku wygodzie rowerzystów, promocji komunikacji alternatywnej do trujących samochodów i handlowemu rozwojowi podupadającej ważnej części miasta.

Nagle kilka dni temu pojawiła się iskierka nadziei. Na komisji gospodarki komunalnej Rady Miasta padła propozycja poparta przez wiceprezydenta Czesława Gruszewskiego by próbnie w czasie wakacji pozwolić rowerzystom jeździć po ul. Sienkiewicza. Przeciwko jest Miejski Zarząd Dróg, służby kryzysowe prezydenta i policja.

Policja rozumiem, że przeciwko. Niemniej Policja to będzie od egzekwowania przepisów prawa, a nie ich kształtowania (i całe szczęcie, bo inaczej to wszystko byłoby już dawno zakazane, a drogi zdelegalizowane, bo jak nie byłoby dróg to nie byłoby wypadków). Galopuję, wracam do meritum…

Przeciwko MZD i służby kryzysowe prezydenta. Czyli przeciwko wiceprezydentowi są jego służby i podległy mu MZD. W co oni grają? W dobrego i złego Policjanta z rowerzystami? Mnie to wszystko wygląda na spore mydlenie oczu. Można było niejednokrotnie w gabinetach prezydenckich podejmować decyzje wbrew wszystkim i wszystkiemu, a nagle dziś w gabinecie prezydenckim nie ma wpływu na własnych pracowników. Dziwne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s