Home

Otwieram gazetę, jedna strona, druga strona, właściciel pogryzł psa, wypadek na „siódemce”, Nowe przepisy dla rowerzystów, Miejski Zarząd Dróg rozpoczął kolejny remont – mówi rzecznik prasowy MZD Jarosław Skrzydło… Coooo?

Po rozum do głowy

W końcu. Po latach gaf, potknięć, pomyłek, wykrętów i nerwów w MZD poszli po rozum do głowy i mają rzecznika prasowego. Stanowisko objął, nie ukrywam, lubiany przeze mnie, Jarosław Skrzydło – dotychczasowy dziennikarz Echa Dnia. To nie pierwszy taki comming out w Kielcach. Dziennikarze na całym świecie też często zostają rzecznikami prasowymi. Jakie są tego plusy, a jakie minusy to temat na inny wpis lub do poczytania na wielu stronach z zakresu public relations. Wracajmy jednak do meritum.

Media Zawsze Dokuczają MZD?

Z mediami MZD nie radziło sobie wcale. Osoby reprezentujące Zarząd Dróg podczas audycji były nerwowe, opryskliwe i miały pretensje do całego świata, że muszą doznać kontaktu z dziennikarzem, że o konfrontacjach z innymi osobami już nie wspomnę. Wizerunek tej instytucji kształtowany przez nieudolne media relations dorównywał wizerunkowi wynikającymi z niefortunnych działań w zakresie jakim zajmuje się MZD. Do niedawna dziennikarz był wrogiem tej firmy, ale teraz wszystko ma się zmienić. I wierzę, że się zmieni, bo Jarosław Skrzydło wywodzący się z kieleckiego środowiska dziennikarskiego dobrze wie jak kształtować kontakty i ułatwiać pracę swoim dotychczasowym kolegom po fachu.

Życzę dobrze

Nowemu rzecznikowi życzę sukcesów, życzę, żeby nie musiał tłumaczyć się ze spraw niewytłumaczalnych, bo takich w swojej dotychczasowej działalności MZD ma sporo. Rzecznikowanie w tej instytucji może okazać się niełatwą sprawą, bo cały czas „ktoś” :) wytyka, że dróg rowerowych mało, że złe, że nie tak jak obiecywano, że dziury w drogach, że remonty bez ładu itd. Życzę nam wszystkim, żeby rzecznik prasowy nie był lekarstwem na potknięcia i nieudolność urzędniczą lub fighterem na organizacje pozarządowe, a tylko i wyłącznie kontaktem oraz rzetelnym źródłem informacji.

Zatem jakim rzecznikiem będzie musiał być Jarosław Skrzydło?

3 thoughts on “Rzecznik drogowy

  1. Powołanie rzecznika nie zmieni faktu, że MZD jest zarządzane przez matołów. Powołanie na stanowisko kogoś kto będzie „wstawiał” w radio czy innych mediach „GŁADKIE GADKI” na temat hurrapolityki drogowej władz Kielc nie spowoduje,że znikną korki, albo będzie wolno jeździć przez centrum. Dopuki kryterium dobodu kadr do MZD nie będzie fachowość a jedynie wola Lubawskiego doputy będzie to nic innego jak tylko „Leczenie pryszczycy drogą perswazji”

  2. Ma niesawicie trudna role, bo musi swiecic oczami za notorycznie wystepujace bledy i marna jakosc.
    Tymczasem za taka wypowiedz na starcie powinno mu sie oberwac:

    „Jarosław Skrzydło przypomina, że przy budowie nowych dróg powstają ścieżki. Jak podkreśla przy ulicach już istniejących jest to z wielu względów trudniejsze. Wprowadzenie uchwały może doprowadzić do tego, iż jej zapisy nie będą respektowane.”

  3. Pingback: Co za dzień! « Brulionman

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s