Home

MZD rozpoczyna realizację projektu przebudowy ul. Gagarina. Przy tej okazji zamierza zlikwidować istniejącą tam drogę rowerową. Protest i interwencję przeciwko takim działaniom zainicjowaliśmy w składzie: Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje, Grupa Obiady Czwartkowe oraz Stowarzyszenie Rowerowe MTB Kielce.

Do MZD, Prezydenta Kielc oraz Wojewody Świętokrzyskiego wpłynęły nasze pisma z uzasadnionym protestem i proponujące alternatywne rozwiązania. Dziś w kieleckiej Gazecie jest artykuł na ten temat (obszerniejszy w wersji papierowej). Więcej bieżących informacji będzie publikowanych także na www.mtb.kielce.pl

Z dobrych wieści tyle, że już są pierwsze efekty naszej interwencji. MZD wyznaczyło termin na wybudowanie zastępczej, alternatywnej drogi rowerowej. Pozostaje jednak niesmak i pytanie czy MZD może w fazie konstruowania pomysłu konsultować projekt?

Paradoksalnie opisywaną gafę MZD poprzedziła akcja konsultacji społecznych dotyczących zasad komunikacji w centrum Kielc. Jednak co do sposobu przeprowadzenia tej inicjatywy też mam wątpliwości, bo najpierw MZD zabrało się za zmiany w centrum, a później wyznaczyło konsultacje społeczne. Kolejność raczej pomylona.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s