Home

Wstałem dziś rano i nagle się pojawił. Plan. Idea. Roweryzm oświecony. Mam nieodparta chęć podzielić się z Wami podstawowymi elementami porannego pomysłu. Zatem do sedna. Dodam, że dziś się wyspałem. :)

Myślę, że warto byłoby powołać komitet wyborczy i na prezydenta Kielc wystawić… Rower. Nie żartuję. Co Wy na to? Sądzę, że pomimo przeszkód formalnych można spróbować. Oceniam, że rower mógłby liczyć na zaskakująco duże poparcie. Stowarzyszenie rowerowe MTB Kielce zagwarantuje zaplecze logistyczne, strategię kampanii przygotuje Agencja Public Relations Stabilis PR (to mogę zagwarantować), do komitetu wyborczego Rower zaprosi przedstawicieli wielu środowisk i grup społecznych, które już teraz popierają i propagują sport, zdrowy tryb życia itp. Opracowany zostanie program wyborczy. Kto wie, może inni kandydaci i komitety wyborcze zdecydują się też poprzeć Rower.

Wybory samorządowe za pół roku, jest zatem trochę czasu żeby kandydata wypromować i przekonać nieprzekonanych obywateli do rowerowych poglądów. Nawet jeśli akcja zakończyłaby się fiaskiem to pomyślcie jak wiele udałoby się przekazać i uświadomić wyborcom… Po pierwszej konferencji prasowej tezy Roweru mogłyby trafić do wielu opiniotwórczych mediów. Poza tym pamiętajcie, ze celem kampanii wyborczych nie jest sama wygrana.

Już w sondażach okazałoby się, że Rower jest w stanie wyciągnąć do urn wyborczych tych obywateli, którzy nie tolerują dotychczasowego sposobu uprawiania polityki. Rower oferowałby totalną alternatywę dla monopolu nierowerowych polityków, którzy obecnie mają ogromny wpływ na władzę i generują większość miejskich problemów.

No to jak? Rower na prezydenta?! Jakieś propozycje? Pomysły? Czekam na opinie, sugestie i Wasze deklaracje. :)

Ps.
A tu jest ankieta na ten temat: www.mtb.kielce.pl

Reklamy

3 thoughts on “Rower kandydatem na prezydenta miasta?

  1. rozumiem , ze to będzie nie byle jaki rower ?:P
    a zresztą – każdy rower nawet 40-letnia Ukraina będzie lepsza od obecnego włodarza miasta :P

  2. kto zagłosuje na kandydata który jest w stałym związku z dwoma pedałami naraz? ;)
    pomysł trochę jakbyś ostatnio palił… kota ale to dobry plan na promowanie roweru, popieram!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s