Home

Nie wierzę w to co słyszę. „Rozbił się prezydencki samolot…”, „na pokładzie była para prezydencka – Państwo Kaczyńscy, Jerzy Szmajdziński wicemarszałek Sejmu, poseł SLD i kandydat na prezydenta, Ryszard Kaczorowski ostatni prezydent RP na uchodźstwie…” – dziennikarz w TV wymienia kolejne nazwiska znaczących dla Polski osób, które zginęły. Największa tragedia z udziałem władz Polski. Nie wierzę… [i]

Reklamy

3 thoughts on “Rozbił się prezydencki samolot

 1. Wielka tragedia. Zdarzenie bez precedensu. Zginęło wielu dobrych ludzi. Niech ich dusze spoczywają w spokoju.

  Najsmutniejsze jest to, że do tej tragedii mogło nie dojść. Agencje podają, że ze względu na złe warunki atmosferyczne lotnisko było zamknięte, a pilotowi zaproponowano alternatywne lądowiska. Niestety, zdecydował sie lądować w Smoleńsku. Podchodził do lądowania cztery razy.

 2. A pamiętacie jak jakiś czas temu Ś.P. Prezydent Lech Kaczyński kazał pilotowi lecieć do Gruzji i lądować w Tbilisi? Pamiętacie jak pilot odmówił ze względów bezpieczeństwa? Pamiętacie, że wtedy Kaczyński miał powiedzieć do pilota „my się jeszcze policzymy za to”? Pamiętacie, że poseł PiS Karol Karski po incydencie doniósł na pilota do prokuratury za to, że nie posłuchał Prezydenta? Po zbadaniu procedur stwierdzono, że pilot mógł odmówić Prezydentowi.

  Może wczorajszy wypadek to nie była wina tylko pilota?

  Jednocześnie oddaję cześć tragicznie zmarłemu podczas katastrofy Prezydentowi i innym poległym tam na służbie Polakom.

 3. Dopiero dzisiaj jakoś zaczynam ogarniać co się stało. Nie głosowałem na Lecha Kaczyńskiego, ale to był Prezydent mojego kraju. Większość z ofiar katastrofy nie znałem osobiście, ale byli to znaczący dla Polski ludzie, a z kilkoma miałem okazję spotykać się. To wszystko składa się na żałobę, którą odczuwam.

  Mam sporo przemyśleń dotyczących tego jak to będzie dalej. Wiele mnie irytuje w tym co dzieje się po tej katastrofie, ale też wiele napawa dumą. Może dużo zmieni się od teraz w Polsce. W sposobie prowadzenia kampanii i wykorzystania marketingu politycznego również. Polska demokracja może dojrzeje.

  Zastanawiam się też jak będzie w Kielcach i świętokrzyskim PiS bez posła Gosiewskiego. Na jego miejsce do Sejmu RP wejdzie Bartłomiej Dorywalski obecnie burmistrz Włoszczowy (w wyborach parlamentarnych ok. 2490 głosów), a jeśli zrezygnuje to następna jest Halina Olendzka (ok. 2349 głosów)

  Zastanawiam się co z kandydatem SLD na prezydenta RP. W katastrofie zginął dotychczasowy kandydat Jerzy Szmajdziński, a także Jolanta Szymanek – Deresz, która była również brana pod uwagę do tej funkcji. Z Jerzym Szmajdzińskim w 2005 r. pracowaliśmy w sztabie wyborczym kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza…

  Musi minąć „chwila” czasu to pewnie zdobędę się na konkretny blogowy wpis dotyczący powyższych tematów. Ps. fajny wywiad: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,105741,7754919,Leszek_Miller__My_ich_wszystkich_znalismy_osobiscie_.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s