Home

Kielce i powiat ziemski kielecki stanowić będą jeden okręg w wyborach do sejmiku województwa. Przeciw takiemu rozwiązaniu głosowali radni PiS, lewica wstrzymała się od głosu. Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe było „za”.

Już przy najbliższych wyborach na tej zmianie skorzysta PSL – według wstępnych szacunków zmiana okręgów wyborczych da tej partii o 2 miejsca więcej w sejmiku województwa świętokrzyskiego. To z racji rozmycia się (w połączonym okręgu) kieleckiego poparcia dla partii nieposiadających silnego elektoratu na wsi. Powiedziałbym „na zdrowie” niech będzie kolegom z PSL, ale jako mieszkaniec Kielc jestem załamany połączeniem okręgów.

Ręce mi opadły gdyż okazało się, że my kielczanie, mieszkańcy blisko 200 tys. miasta i stolicy regionu możemy mieć o wiele mniej przedstawicieli we władzach województwa niż dotychczas. Po połączeniu miasta Kielce z największym w kraju powiatem kieleckim okaże się, że radni sejmikowi z okolicznych gmin są też reprezentantami Kielc.

Zapewne tak jak większość wolę żeby Kielce reprezentowało jak najwięcej kielczan. I to już pomijając z jakiej partii politycznej. Chodzi o silną grupę interesu i lobby na rzecz naszego miasta. Od najbliższych wyborów możemy pożegnać się z taką ideą.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s