Home

Targi NecroExpo zadebiutują na dużym ekranie przy okazji festiwalu filmowego w Gdyni. Wystawa Targów Kielce pojawi się w czarnej komedii „Cudowne lato” Ryszarda Brylskiego. Zaplanowany product placement czy przypadek?

Sorry, ale ja tego nie kupuję. Nie wnikam skąd to wszystko się wzięło i kto się nad tym (nie)zastanawiał, ale ja nie kupuje pomysłu na wizerunek Kielc jako miasta cmentarzy i trumien. Oryginalna wystawa Targów Kielce NecroExpo zyskuje na rozgłosie i pewnie prezes się cieszy, bo biznes jest biznes, ale, ale, ale…

Targi Kielce to nie jakaś tam prywatna firma tylko własność Kielc i bastion promocji naszego miasta. Dlatego byłbym bardzo ostrożny z tego typu pomysłami marketingowymi. Zyska impreza targowa, ale wizerunek Kielc może obrać nieoczekiwany kierunek. Inna sprawa, że miasto nie ma wydziału promocji i nie ma wynajętej agencji, która o promocję dba, ale mimo wszystko mamy świadomość z czym Kielce mogą się fajnie kojarzyć… bynajmniej nie jest to trumna.

Chyba, że w tym filmie nie padnie słowo „Kielce”. Wtedy nie ma problemu i mój blogowy wpis o tym pójdzie na marnę ;)

Żeby nie było tak „gorzko” to na koniec kilka słów pochwały. Nadal trzymamy się Targów Kielce i ich obecności w filmach. Do Targów Kielce przyjechali przedstawiciele ekipy filmowej tworzącej bardzo popularny polski serial „Ojciec Mateusz”. „Wizyta ekipy filmowej w Targach Kielce związana jest z umową, jaką Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach podpisała z TVP na promocję regionu świętokrzyskiego i jego atrakcji oraz atutów ukazujących cały nasz region jako nowoczesny i dynamiczny.” I to jest super sprawa i bardzo fajny pomysł na marketing dla Kielc i reszty regionu.

Reklamy

2 thoughts on “Targi i Kielce w filmie

  1. Spoko Marcin, ten Brylski, jak podaje Filmweb, przez 30 lat wyreżyserował aż 3 filmy i założę się, że o żadnym z nich nie słyszałeś podobnie jak ja. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że „Cudowne lato” pozostanie takim samym „półkownikiem” jak poprzednie produkcje i choćby wizerunek TK był skandalizujący, kontrowersyjny a wręcz pejoratywny (np. http://tinylink.pl/lsml ) to nie ma się co martwić bo… taki tytuł, takiego twórcy obejrzy, wliczając ekipę filmową i ich rodziny na darmobiletach – no ilu, 80 widzów? ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s