Home

Mentalne upodabnianie się Polski do Stanów Zjednoczonych niestety postępuje. W dziedzinie marketingu politycznego również. Nie każdą głupotę, która udaje się za wielką woda da się jednak wprowadzić hop siup na polski grunt. Piszę oczywiście o prawyborach w Platformie Obywatelskiej, a w szczególności o wczorajszej debacie Sikorski vs. Komorowski.

Pomysł dobry i sprawdzony marketingowo, ale błędem jest sprowadzenie go żywcem do Polski jak luksusowego jachtu z Florydy na staw rybny pod Połańcem. Nie chodzi o to, że Polska gorsza i Florydy nie ma tylko o to, że co pasuje tam nie nie pasuje tu. Sztab PO zagalopował się. Za dużo chłopcy naoglądali się kampanii w Stanach, za dużo przeczytali książek amerykańskich autorów, a za mało zastanowili się nad tym co w głowie siedzi Polakom.

Z dobrze zapowiadającej się debaty wyszła parodia. Żenujące pytania i forma (debatę prowadzili politycy PO, a nie dziennikarze). Brak odpowiedzi na ważne pytania, ba nawet brak ważnych pytań. Nie wiem np. co kandydaci zrobią, gdy dostaną do podpisu ustawę o podatku liniowym, okręgach jednomandatowych, komercjalizacji szpitali, mediach publicznych, parytetach. Co z prywatyzacją w tym sprzedażą PZU (które przynosi dochody, wiec po co pozbywać się kury znoszącej złote jajka)? Co z reformą KRUS i sytemu emerytalnego? Obejrzałem debatę, a nadal nie wiem co myślą o tych sprawach kandydaci na kandydata z PO.

Ponoć ten nieudolny marketingowo teatrzyk wygrał Komorowski. Uważa tak 44 % respondentów. 34 % sądzi, że Sikorski. 22% uznaje wynik „potyczki” za remis. Ja natomiast sądzę, że wygrała PO ponieważ był to zwykły zabieg marketingowy i choć przeprowadzony na żenująco niskim poziomie to przykuł uwagę Polaków i lekko zwiększy Platformie słupki poparcia.

Więcej o kandydowaniu na kandyduj.PL

Reklamy

3 thoughts on “Prawybory i debata w PO

  1. tia, cała ta szopka pod słupki sondażowe co było do przewidzenia głuchy się od ślepego nauczył – wiadomym było, że Tusk już dawno wskazał prawdziwego kandydata, wystarczyło uważnie obserwować cały ten chocholi taniec – równie poważnym argumentem był fakt, że Komorowski nie stanowi zagrożenia politycznego dla Tuska, to jedynie żołnierz – stary i nieco pierdołowaty, ale tylko żołnierz, pazury stępione już dawno ;D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s