Home

Wczoraj Robert Siejka – radny i szef kieleckiego SLD dostał poparcie swojej organizacji jako kandydat na funkcję Prezydenta Kielc. Jest to pierwszy oficjalny kandydat. Taka pozycja z pewnością daje kilka punktów procentowych „do przodu”. Działa też efekt newsa i zainteresowanie mediów. Na łamach kieleckiej Gazety można przeczytać wywiad pod hasłem „Robert Siejka z SLD pierwszym oficjalnym kandydatem w wyborach na Prezydenta Kielc” i tytule „Wyjść z końca rankingów”.

Inni też chcą kandydować (?)

Chęć kandydowania wyraża senator Grzegorz Banaś (PiS) i obecny radny Jan Gierada (do niedawna w SLD, a obecnie związany z PSL). Nie mają jednak w tym momencie rekomendacji swoich organizacji. Czekam jeszcze na deklarację Wojciecha Lubawskiego (Samorząd 2002) – obecnie sprawującego funkcję Prezydenta Kielc. Czekam także na kogoś z PO. Wiem, mogę się nie doczekać podobnie jak 4 lata temu. Ostatecznie może stać się tak, że PiS jak i PO odpuszczą i poprą Wojciecha Lubawskiego. Jeśli nie to druga tura wyborów gwarantowana.

Opozycyjne „pole position”

W sytuacji kiedy PiS i PO nie wystawią nikogo to w talii liczących się kontrkandydatów pozostanie Robert Siejka, a za nim Jan Gierada. Większe szanse ma Robert Siejka, bo jest przedstawicielem realnej opozycji w stosunku do Wojciecha Lubawskiego. Takiego „pole position” Janowi Gieradzie bynajmniej nie zapewni PSL. Nie zdziwiłbym się też jeśli Jan Gierada w ostatecznym starciu poparłby Roberta Siejkę lub wycofał się z decyzji kandydowania. Wojciech Lubawski ma oczywiście duże szanse na to, aby rządzić trzecią kadencję, ale jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów to jego szanse znacznie zmaleją. Wtedy możliwe, że będziemy wybierać pomiędzy dwoma totalnie różnymi kandydatami – pomiędzy Robertem Siejką, a Wojciechem Lubawskim.

Fajnie, bo będzie się działo

OK, to tyle na szybko. Zaczyna robić się ciekawe. Sytuacja będzie coraz dynamiczniejsza im bliżej do ostatecznej rozgrywki. Obiecuję, że będę pisał coraz więcej o kieleckiej kampanii wyborczej. Głównie z perspektywy oceny działań PR i marketingu politycznego. Zachęcam zatem do śledzenia tematu i komentowania wpisów.

Reklamy

2 thoughts on “Jest pierwszy kandydat na Prezydenta Kielc

  1. Robert Siejka z cała pewnością wejdzie do II tury, myślę, że wielu kielczan ma już naprawdę dosyć mataczenia w zakresie obietnic wyborczych W. Lubawskiego – co będzie jednym z wielu powodów, dla których ten drugi kandydat (jeśli zadeklaruję start rzecz jasna) dostanie czerwoną kartkę.
    Szkoda tylko, że bałagan jaki pozostawi będzie wymagał sporego zaangażowania i ciężkiej pracy , by sprawy miasta wyprostować i zacząć normalną administrację majątkiem gminy.

  2. Weźmiemy się do sprzątania i posprzątamy. Nie dziś to jutro albo pojutrze, ale posprzątamy. Bo śmieci do sprzątania się nazbierało dużo. Bardzo dużo. Taczkami się te śmieci wywiezie. Trzeba siać, siać, siać…. i sprzątać, sprzątać, sprzątać….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s