Home

Dziś (3 marca br.) Miejski Urząd Pracy w Kielcach ogłosił, że od przedwczoraj (1 marca br.) będzie odrzucał wnioski o przyjęcia na staże dla absolwentów i bezrobotnych jeśli nie będzie w nich gwarancji zatrudnienia przez pracodawcę. Na stronie internetowej www.mup.kielce.pl opublikowany został komunikat dotyczący tej decyzji. Śmiesznie to wygląda, bo urzędnicy opublikowali komunikat dziś rano w związku z czym jest na pierwszym miejscu wśród chronologicznie wyświetlanych danych, jednak datę publikacji – 26 lutego br.  – wpisali ręcznie . Akcja jak z  filmu Barei. :) Żeby nie było, że nie uprzedzali odpowiednio wcześniej.

Komunikat MUP w Kielcach

Decyzja MUP w Kielcach niesie za sobą fatalne skutki dla miejskiego rynku pracy. Teraz zapewne spadnie  ilość osób przyjmowanych na staże. No, bo ilu pracodawców z góry zobowiąże się do zatrudnienia stażysty, który nie miał nawet szansy wykazać się jako dobry pracownik na stażu? A o to była istotna zaleta dla pracodawców. Poza tym nawet jeśli duża część staży nie kończy się zatrudnieniem to sam staż niesie za sobą wartość w postaci kilkuset złotych miesięcznie i doświadczenia ułatwiającego podjecie pracy u innego pracodawcy. Mam nadzieję, że MUP w Kielcach szybko zmieni decyzję. Jeśli nie to z końcem czerwca, kiedy po zakończeniu studiów przybędzie absolwentów, na rynek pracy wejdą kolejne zastępy bezrobotnych z wykształceniem wyższym. No, ale w sumie im więcej bezrobotnych tym bardziej potrzebny urząd pracy.

Reklamy

3 thoughts on “Dziś czyli przedwczoraj (staże absolwenckie)

  1. Kolejny chory pomysł urzędników spod znaku Pałacyku pod adresem Rynek 1.
    Przewrotne,pokrętne,nieuczciwe,zagmatwane,niejasne,szemrane…. Ile jeszcze przymiotników może określić te działania? Ale cóż, Kielczanie mają takie władze na jakie zasługują a władze te traktują Kielczan tak jak dają się traktować…

  2. He, he, he… i już dotarły do mnie pierwsze sygnały jak Polak radzi sobie w nowej, absurdalnej sytuacji. Ludzie, którzy chcą dostać staż wymeldowują się z Kielc i rejestrują w innych powiatach (bo w innych póki co jest normalnie). I z tych innych powiatów dostają staże w Kielcach. Drugi sposób: rozwiązanie stażu przed terminem eliminuje nakaz zatrudnienia zadeklarowany uprzednio (na siłę) we wniosku. Polak kreatywny, wyćwiczony w bojach z omijaniem absurdów poradzi sobie. :)

  3. Pingback: Zbigniew Brzeziński czyli czego nie czynić w sieci – polemika kandyduj.PL « Marcin CHŁODNICKI blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s