Home

Za chwilę na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach rozpocznie się konferencja „Znaczenie mediów publicznych dla rozwoju regionalnego”. Wydarzenie jest efektem akcji kieleckich naukowców. Nie chcemy żeby media publiczne w Kielcach były tubą propagandową jakiegokolwiek polityka. To trzeba zmienić – mówi Agnieszka Zaremba, wicedyrektorka Instytutu Nauk Politycznych UJK, organizatorka konferencji o świętokrzyskich mediach publicznych.

Super inicjatywa choć nie wiem  na ile może coś zmienić. Jedno jest pewne, zmiany są potrzebne, trzeba je sygnalizować i o nich rozmawiać.

Kielecka TVP nie jest ośrodkiem produkcyjnym, choć była. Finanse zostały doprowadzone do ruiny. Dalsze istnienie ośrodka jest mocno zagrożone. Każdy komu leży na sercu nasz region nie powinien pozostawać biernym w tej sytuacji. Wierzę, że na dobre wyjdzie objęcie funkcji dyrektora Oddziału TVP3 przez Dominika Rakoczego, ale efekty jego pracy będziemy mogli ocenić dopiero za jakiś czas.

Tymczasem kielecki scyzoryk otwiera mi się w kieszeni jak widzę, że większość czasu antenowego poświecona jest jednemu politykowi. Mówię tu konkretnie o pośle Przemysławie Gosiewskim (PiS), który dominuje we wszystkich programach informacyjnych. Wczoraj włączyłem właśnie Informacje, a w nich zobaczyłem relację ze spotkania posła Gosiewskiego z rolnikami w Busku – Zdroju. „Setka” (krótki wywiad) z Panem Gosiewskim, „setka” z rolnikiem popierającym Pan Gosiewskiego i tyle. Tak się manipuluje widzem. Żenada. Zabrakło zwykłej równowagi. Jeśli mamy wypowiedź „za” to powinna być i wypowiedź „przeciw”, a wybór kto ma rację winien należeć do widza.

Ech, długo by o tym wszystkim pisać i wyliczać. Dobrze, że na Uniwersytecie zauważono problem. Pani Agnieszko, trzymam kciuki za powodzenie zainicjowanego przez Panią przedsięwzięcia.

Zobacz też:
Naukowcy chcą ratować niezależność dziennikarzy

Reklamy

One thought on “Na ratunek kieleckim mediom publicznym

  1. Byłem na poniedziałkowej konferencji na temat przyszłości mediów kieleckich – radia i telewizji. I co po niej – zero, czyli nic! Szkoda wielka, że nie było nowego dyrektora Oddziału -Pana Dominika Rakoczego.
    Przysłał niestety Panią Magdalenę Porwet, sekretarza redakcji, Oddziału, nie wiem kim ona tam jest, ale to była kolejna wielka porażka. Niestety Pani Porwet powinna być natychmiast wyrzucona z TVP, za słowa, że:
    kielecka telewizja zawsze była słabą, nie tylko teraz. To po jaką cholerę jest Pani w TVP! Ponoć ma Pani predyspozycje, ale chyba polityczne. Na pewno nie jako dziennikarz. W Telewizji, kieleckiej też, myślenie ma przyszłość. A nie będzie tej przyszłości, jeśli mędrcy polityczni będą gadać takie głupoty ustami Pani – może i miłej osoby prywatnie – Madzi.

    Żaden poseł Gosiewski, tak reklamowany, nie uratuje TVP. Twórcy, którzy chcą wyrwać ze świętokrzyskiego kasę na produkcję filmową, nie oddadzą 15 milionów. Brawa za rechot dla posła Pałysa, bo takich kosmicznych pomysłów, jak przedstawicielka kieleckiej TVP, nie mają nawet po największej wódce w swoich snach, Ci co czuwają nad dobrym rozwojem naszego ośrodka. A źle to było od kiedy naszą TV rządzili przywiezieni w teczkach spadochroniarze, a to z Krakowa, a to z Lublina. Kielce – wynikało z tego – to wiocha, bez inteligentnych, mądrych ludzi. No do dziś. Bo jest Rakoczy. Zaczął zmiany. Dobrze. Od wizji, od techniki, od promocji, od ….Niech zmienia. On zna się na telewizji. Trzeba mu tylko pomóc. Może politycy podpowiedzą mu, co zrobić, aby Kielce były oglądane w całym regionie? Może politycy podpowiedzą mu, co zrobić, żeby zwiększyć przychody z reklam? Może politycy podpowiedzą mu, co zrobić, żeby znów materiały stąd były tam – w Warszawie. Może politycy podpowiedzą mu, co zrobić, żeby wreszcie dać mu politycznie święty spokój. Wtedy będzie dobrze, bardzo dobrze, cudownie. Ale wtedy będzie już koniec świata. Więc szkoda było zapraszać Pana Brauna, szkoda było zapraszać Panią Okłę – Drewnowicz, szkoda byłą zapraszać wszystkich. A teraz wszyscy niech myślą co zrobić, żeby pomóc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s