Home

Dziś znowu, któryś z polskich polityków w imię interesów własnej partii politycznej chlapnął jakąś głupotę do zachodnich mediów. Kiedyś miałem okazję wypowiedzieć własną opinię na podobny temat dla magazynu Brief. Sądzę, że opinia jest nadal aktualna. Zwłaszcza, że dotyczy polityka z tego samego kąta sceny politycznej, o którym wtedy mówiłem.  Poniżej opinia.

Grzechy polskich polityków

Marcin Chłodnicki, właściciel agencji Stabilis PR, o udziale polityków w budowaniu marki Polski i ich współpracy z agencjami PR

Każda władza ma swoje zasługi i grzechy w budowaniu wizerunku naszego kraju. I tu zgodzę się z opinią publiczną, że największych grzechów dopuszczał się koalicyjny rząd sprzed ostatnich wyborów parlamentarnych. W tamtym okresie Polska była odbierana jako kraj antyeuropejski, który kłóci się ze wszystkimi. Kraj, który deprecjonuje własne silne strony, jakimi bez wątpienia za granicą są choćby takie osobowości jak Lech Wałęsa, Władysław Bartoszewski czy nawet Aleksander Kwaśniewski. Nie sposób zapomnieć liczne utarczki z prasą, w tym, o zgrozo, z prasą zagraniczną, które pogarszały wizerunek i uwidaczniały błędy komunikacyjne sprawujących władzę.

Przy współpracy agencji public relations z politykami priorytetem jest dopracowanie komunikacji pomiędzy politykiem i wyborcami. Ważną rolę odgrywają tu relacje z mediami, w których nie każdy polityk się odnajduje, traktując dziennikarzy jako zło konieczne. Nie bez znaczenia pozostają ważne dla wizerunku polityków elementy z zakresu autoprezentacji czy retoryki. Jednak ostatecznie to polityk robi dobre lub złe wrażenie, dlatego odpowiedni charakter i osobowość są równie ważne co zalecenia doradców od public relations.”

Źródło: Brief, a konkretnie tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s